הערת שוליים: על היחס ללוחמים בצה"ל

התפרסם בפייסבוק מכתבו של לוחם בחופשה - ראו בקישור

 

ולמען מי שלא מקושר לפייסבוק, הנה הדברים:

 

קוראים לי רותם, אני משרת כלוחם קרבי כבר שנתיים ושמונה חודשים. מניסיוני כבר מזמן הבנתי לא לצפות להערכה מהמדינה או ממוסד ממשלתי כלשהו בשל היותי לוחם.

למרות זאת מעולם לא חשבתי שאזכה לקבל השפלה כזאת כמו שקיבלתי לפני כניסת החג ברכבת הקלה בירושלים. יתרה מזאת, לקבל יחס כזה על דבר שנעשה ללא ידיעה ובלי שנרשם או אוזכר במקום מסויים.

 

ביום שישי, ה-6.4, לפני כניסת החג יצאנו אני, אחותי, בן זוגה ובן דוד שהגיע יום קודם מארה"ב, מביתנו בכדי לטייל בירושלים.

החנינו את רכבנו בהר הרצל וחיכינו לרכבת הקלה.. אחותי שואלת אותי, "אתה לא קונה כרטיס ?" ואני עונה לה בבטחון ומעט גאווה ״לא, יש לי תעודת לוחם״.

עלינו לרכבת התיישבנו והגיע כרטיסן / פקח של חברת סיטיפס שאמר לי ״רק על מדים אפשר לעלות כאן בחינם״, הסתכלתי עליו במבט מופתע (הרי תעודת לוחם לצד חוגר נחשב חייל על מדים לכל דבר, לפחות כך אני חשבתי...) החלטתי לא להתווכח יותר מידי כדי לא להרוס את הטיול לבן דוד שלי.

בעודי מוציא כסף כדי לשלם בעבור הכרטיס הפקח מבקש תעודה מזהה, אני שואל ״בשביל מה?״ - עונה, ״כדי לתת לך קנס בסך 180 שקל!״ חשבתי שהוא צוחק, אך במהרה הבנתי שהוא רציני, מפה כמובן שהתחילו וויכוחים.. ואפילו הורידו אותי מהרכבת, קפצו עלי עוד 4 פקחים של סיטיפס כאילו אני פושע מן השורה! למרות כל הניסיונות להסביר את עצמי בפני הפקחים, הגעתי למבוי סתום.

בסופו של דבר קיבלתי את הקנס וחזרתי לביתי מושפל ומאוכזב מהמקרה.

 

לי בתור לוחם יוצא להשתמש בתעודת לוחם ולנסוע על אזרחי בתחבורה ציבורית בחינם אולי פעמיים בחודש וזה במקרה הטוב, אנחנו לא נמצאים כל יום בבית . .

אני כנראה החודש אקבל משכורת של 500 שקל במקום 700, דבר שישפיע באופן משמעותי על מה שאני יכול להרשות לעצמי בתקופות הקצרות שאני בבית.כל זה בעקבות הקלות שבה נותנים קנסות בחברת סיטיפס לכרטיס שעולה 6.60, אחלה מתנה לחג, תודה!

 

אני כותב את זה, כדי שתעבירו את זה הלאה, כי היחס הזה של הנהלת סיטיפס לאזרחים ולחיילים שנותנים 3 שנים מהחיים (!!) בפרט הוא פשוט בזיוני וחייב להיפסק!

הלוואי שהיה אפשר לעשות חרם, אך הרכבת עוברת במקומות שאוטובוסים לא עוברים בהם, לכן תעבירו את זה הלאה, חשוב שהמדיניות נוקשה זאת חייבת להשתנות, זאת פשוט בושה!

  

לוח אירועים
רקפות
עבור לתוכן העמוד