איגרת היו"ר אפרים לפיד בסיום תפקידו

   ר"ח חשון תשפ"א

חברות וחברים יקרים,

לפני חמש שנים, לאחר בחירות 2015, החלפתי את אלוף אייל בן ראובן בתפקיד יו"ר עמותת בוגרי מב"ל, משנבחר לכנסת ה-20. העמדתי אז , ביחד עם חברי ההנהלה, יעד של שילוב חברים בעמותה בפעולות למען החברה בישראל ברוח נושאי הביטחון הלאומי. יש במאגר בוגרי מב"ל כ-1400 חברות וחברים. בפעילות השנתית השוטפת שלנו השתתפו בממוצע כ-200 בלבד, תופעה מוכרת בעמותות. קיימנו במהלך התקופה אירועים, סיורים ומפגשים עם בכירים במדינה בתחומי המדיניות, הביטחון, הכלכלה והחברה בארץ. ב-2018 נערך כנס שנתי חגיגי עם ראש הממשלה נתניהו וראשת האופוזיציה ציפי לבני. יזמנו פעולות למען החברה בישראל.

במהלך התקופה פעלנו בהתמדה להדק את הקשר עם מפקד מב"ל המכהן (היו שלושה כאלה בחמש השנים האחרונות) ואוכלוסיית החניכים. אנו מעמידים לרשותם בוגרים בעלי ניסיון.

שפרנו את אתר האינטרנט של העמותה וגם פתחנו עמוד בפייסבוק ("ענבל") עם עדכונים על פעילות ותובנות של בוגרי מב"ל. כמה עשרות מחברינו שומרים קשר דרך אמצעי קשר זה.

ניסיוני בשירות הצבאי הארוך ובחיים האזרחיים לימד אותי כי חמש שנים הן תקופת זמן מספיקה להציב יעדים, לבצע ולמלא שליחות במסירות. כדאי כי בכל ארגון תהיה מסורת של העברת תפקיד יושב הראש או המנכ"ל לדור צעיר יותר ופתוח לאתגרים המעודכנים של הארגון. ברוח זו, אחרי חמש שנים מסורות ומועילות שלי כיו"ר העמותה, ושנים רבות בהנהלת העמותה, ימלא את מקום יו"ר העמותה, אל"מ מיל' יוסי מורגנשטרן.

זו ההזדמנות להודות לחברי הנהלת העמותה, יוסי מורגנשטרן (סגן יו"ר), עמיחי ארז, יוסי בירן (ביקו), איל גובר, שאול גל-גולקינד, אריק דוידי, אורן טוקטלי, גדעון מור, גבי נוה, ענת סורקיס-אזרי, צבי פרליס, משה שיפמן, ובמיוחד לגרעין הפעיל של ועדת הכנסים; לאורן טוקטלי, אשר על אתר האינטרנט; לוועדת הביקורת; ליועצים המשפטיים; למשרד רו"ח בסון, אשר מלא בנדיבות את משימת הדו"ח הכספי השנתי ולבסוף לצוות המוביל אתי (פורום "השביעיה" – יוסי, אריק, גדעון, צביקה, ענת, לימור ואני), אשר באופן שוטף וצמוד יזם וניהל את העמותה בחיי היום-יום ובכל מגוון הפעולות.

בחמש השנים האחרונות פעלו מרכזות העמותה עפרה בן ישי, ענת סורקיס-אזרי ולימור וייצמן. הן היו תמיד הלב של הפעילות והידיים שסגרו את הקצוות במסירות וביעילות ראויות להערכה מיוחדת.

כולנו מתפללים לבריאות איתנה לחברה הישראלית בכלל ולכל חברינו והמשך פעילות פורה לחיזוק הביטחון הלאומי של ישראל.

אני מאחל ליוסי, שישמור על הגחלת לקראת מינוי מפקד קבוע, שימשיך את תנופת העמותה.

                                שלכם,            

                                                            תא"ל מיל' ד"ר אפרים לפיד

                                                                    יו"ר העמותה

 

הדפסשלח לחבר
לוח אירועים
רקפות
עבור לתוכן העמוד