איגרת יו"ר העמותה, תום שנת 2017

                                                                  ח' בטבת תשע"ח, 26 בדצמבר 2017

                                               

איגרת לסיכום שנת 2017

חברות וחברים יקרים, שלום רב,

חתמנו בימים אלה שנה עמוסת אירועים ופעילויות בכנס רב משמעות ורב משתתפים. את תמונת הביטחון הלאומי נתחנו בעזרת שלושה חברים בכירים בעמותה : השגריר אפרים הלוי, ראש המוסד בעבר, יורם כהן, ראש שב"כ בעבר ואלוף עמוס גלעד ראש האגף המדיני-ביטחוני במשרד הביטחון. הענקנו תעודת הוקרה לפרופ' בן-דור על הליווי האקדמי רב השנים למב"ל ושמענו את סקירתו המקיפה והמעניינת של אלוף תמיר היימן, מפקד המכללות על אסטרטגיית צה"ל. השתתפו חברים רבים ובתוכם רבים אשר לא השתתפו בפעולות קודמות.

תודה לחברת חלל תקשורת על הקשר והתמיכה הנהדרים שמקיימת החברה אתנו לשימור זכרו של מייסד החברה אלוף מאיר עמית ז"ל.

השנה עמדה בסימן הידוק חשוב של הקשר בין העמותה ומב"ל הסדיר. שבצנו בוגרי מב"ל, חברי העמותה, לחנוך (מנטורינג) חניכים הלומדים במחזור השנה. ההיענות היתה מרשימה משני הצדדים.

קיימנו דיון מיוחד ביחד עם אלוף יאיר גולן ומפקד מב"ל על עדכון תפיסת הביטחון, אירוע יוצא דופן של שיתופנו בעשייה הביטחונית השוטפת.

ערכנו השנה סיור מקיף ומוצלח במיוחד ביהודה ושומרון : בעיר הפלסטינית החדשה רואבי, בשכם עם אתגרי הביטחון ואצל השומרונים בהר גריזים. סיימנו באוניברסיטת אריאל.

הרחבנו השנה פעילות בשיתוף ארגונים אחרים : הכנס הבינלאומי למלחמה בטרור בבינתחומי הרצליה, כנס כ"ט בנוב' של עמותת הפלמ"ח ומשרד הביטחון ובפברואר הקרוב בכנס עמותת חוקרי צבא-חברה.

הצלחנו השנה לקבל אישור סעיף 46 לזיכוי ממס הכנסה לתרומות לעמותה. אתם מוזמנים ליזום תרומות.

נשמח לראות את חברינו שומרים קשר בפייסבוק ובאתר העמותה.

תודה לכל החברים שסייעו להישגים אלה ובפרט לחברי הנהלת העמותה.

 להתראות באירועי שנת 70 למדינה.

שלכם,

 

אפרים לפיד

יו"ר העמותה

הדפסשלח לחבר
לוח אירועים
רקפות
עבור לתוכן העמוד