איגרת היו"ר קיץ 2017

                                                                              תמוז תשע"ז – יולי 2017

חברות וחברים יקרים,

מצאתי לנכון לעדכן את החברים על פעילות העמותה בחצי השנה האחרונה ולקרוא לרבים להצטרף לפעילות.

סיור שטח ביהודה ושומרון

ביום חמישי, 29.6.17, השתתפו 165 חברי העמותה ובני/בנות זוג בסיור בארבעה אתרים ביו"ש, שנתנו תחושת-שטח מהיבטים שונים של ביטחון לאומי: בעיר הפלסטינית המודרנית החדשה רוואבי ליד ביר זית שמענו את סקירתו הנלהבת של היזם בשאר אלמסרי (הודיתי לו בערבית); בתצפית על שכם שתף אותנו סמח"ט שומרון בתמונת המצב; בהר ברכה-גריזים סיפר הכהן יפת בן אשר על העדה השומרונית הקטנה. לסיום - לאחר ארוחת ערב טעימה באוניברסיטת אריאל בשומרון – ניתנה סקירה של נשיא האוניברסיטה, פרופ' תא"ל יהודה דנון, על ההישגים האקדמיים והחברתיים וסא"ל מיל' אבי שלו סיים במבזק מרתק על הפלסטינים בשטחים. אלוף יעקב (ג'קי) אבן, מפקד מב"ל לשעבר, בקש למסור בשם המשתתפים תודה מקרב לב על סיור מעניין, מרתק ומאורגן למופת. תודה מיוחדת לצוות הארוע – יוסי מורגנשטרן, גדעון מור, אריק דוידי, צביקה פרליס, גבי נוה וענת סורקיס-אזרי.

קשר עם מב"ל

בימים אלה מסיים מחזור מ"ד של מב"ל עם 35 חניכים ועוד 7 חניכים מהעולם, תוספת חשובה לקבוצת האיכות של בוגרי מב"ל בצה"ל, במערכת הביטחון ובגופים הממלכתיים בארץ.

אנו שומרים קשר עם מפקד מב"ל, אלוף תמיר היימן, וצוותו.

משימות לעמותה

גיבשנו כמה משימות מתאימות לרוח העמותה:

·         פרס הביטחון הלאומי ע"ש יהושפט הרכבי

·         מילון למונחי הביטחון הלאומי עברית ואנגלית

·         מלגות לתלמידים בפריפריה הלומדים ועושים בנושאי הביטחון הלאומי

·         התנדבות להרצאות בצה"ל ובמערכת החינוך.

דרכי הקשר עם החברים

  • יש לנו אתר פעיל, אשר עורך במסירות חברנו אורן טוקטלי, בכתובת שבקישור זה. לאחר הרשמה של בוגר מב"ל לאתר, ייפתחו בפניו גם אזורים שאינם פתוחים לכלל הגולשים, כגון דפי מחזורו. הרשמה זו גם מסייעת לנו בקשר עימכם.

·         יש לנו עמוד פייסבוק פעיל בשם ענבל בכתובת:

       https://www.facebook.com/groups/1448151368844481/?fref=ts

  • ניתן לשלוח מייל למזכירות העמותה באמצעות אתר העמותה בלשונית המתאימה בצד ימין באתר או ישירות בכתובת שלהלן: amutatmabal@gmail.com

דמי חבר ופניה לתרומות

העמותה מנהלת תקציב צנוע ללא שכר למתנדבים, כמובן, ובניהול חסכני במיוחד של הוצאות. אני מבקש מחברינו, שעדיין לא שלמו דמי חבר לשנת 2017 בסך 240 ₪, להעביר (כיום בדרך פשוטה דרך המחשב, ללא צורך לצאת מהבית..) ל

בנק אוצר החייל - 14, סניף 380, חשבון 316749 ע"ש עמותת בוגרי המכללה לביטחון לאומי. לאחר ביצוע ההעברה הבנקאית נא הודיעו לנו על כך באמצעות האתר והלשונית 'העברה כספית' שם.

בנוסף, אני פונה אל חברינו הבוגרים, הרואים את החשיבות של הנחלת ערכי הביטחון הלאומי במעגלים נרחבים בארץ, להרים תרומה למימוש הפרויקטים הללו.

העמותה מנהלת את הצדדים הארגוניים והכספיים למופת. קבלנו אישור ניהול תקין ואף לראשונה אישור על פי סע' 46 המקנה לתורמים לעמותה זיכוי במס הכנסה.

תודה לכל חברי הנהלת העמותה: יוסי מורגנשטרן - סגן היו"ר, עמיחי ארז, יעקב (ביקו) בירן,  אייל גובר, אריק דוידי, איצ'ה (יצחק) הוכמן, אורן טוקטלי, גדעון מור, אבי מושבי, גבי נווה וצבי פרליס.

פרידה מרכזת העמותה אל"מ מיל' עפרה בן-ישי

בסיום הסיור ביו"ש נפרדנו מהמרכזת המסורה של העמותה עפרה בן-ישי. אנו מעריכים מאד את השנים הארוכות של עפרה בנתינה במסירות ובמקצועיות לעמותה שלנו. היא הייתה ציר מניע מועיל בכל פעולה, שופעת רעיונות, יוזמות ויצירתיות , וגם היטיבה להוציאם לפועל, בשילוב של חוכמה וניסיון מרובים והכל בחיוך, בנועם, בחביבות וברגישות. נענינו  לבקשתה לפסק זמן ברגשות מעורבים מתוך חובה לכבד את רצונה החשוב להתקדם בקריירה האקדמית שלך. בנוכחות מאות החברים הבעתי לעפרה תודה מעומק הלב על עשייה מפוארת ואיחולי הצלחה לסיום יעיל ומהיר של הדוקטורט. הענקנו לה שי תודה (זוג פמוטים מפואר) על האור שהקרינה לעמותה בתבונה, במסירות וברוח טובה. כל טוב, עפרה !!

 קבלנו בברכה חמה את המרכזת החדשה של העמותה, אל"מ מיל' ענת סורקיס-אזרי, קצינה בחיל הים, אשר כבר בסיור האחרון גלתה יעילות ומסירות. בהצלחה, ענת !!

 

מאחל לכולנו בשורות טובות וכל טוב, ובמילותיה של נעמי שמר מוזמנים לשיר ביחד :

אצלנו בחצר, בצל עצי הזית באים בדרך כלל המון אורחים לקיץ. לכל אחד מהם שפה משלו ודרך משלו להגיד שלום.

שלכם,

תא"ל מיל' ד"ר אפרים לפיד

יו"ר  עמותת  בוגרי    מב"ל

הדפסשלח לחבר
לוח אירועים
רקפות
עבור לתוכן העמוד