ערב ראש השנה תשפ"ב אוגוסט 2021

 בוגרי המכללה לבטחון לאומי שלום רב,

לקראת סיום תפקידי כמפקד המכללות בשנת 2006, עלה צורך בחידוש ומימוש רעיון הקמת עמותת בוגרי המכללה לבטחון הלאומי.

חשבתי שהרעיון נכון מהסיבות הבאות:

- קבוצת אנשים ייחודית, נושאת על כתפיה בתקופות כאלו ואחרות, את עול הבטחון הלאומי של ישראל.

- קבוצת איכות שראוי לה לשמוע, להתעדכן ולהשמיע, באשר להתפתחויות במרחב הבטחון הלאומי המשתנה.

- קבוצה שיכולה לתרום בנושאים שונים, דוגמת ניירות עמדה, עזרה כזו ואחרת במרחב הבטחוני הלאומי ועוד.

בעזרת אנשים מצוינים, הקמנו/חידשנו את העמותה מחדש בשנת 2009. שימשתי כיו"ר העמותה עד 2015, כאשר נבחרתי כחבר כנסת. העמותה המשיכה לפעול בהובלתו של ידידי תא"ל מיל' אפרים לפיד. לאור החלטתו של אפרים לסיים תפקידו לאחר חמש שנים, התבקשתי ע"י חברים לחזור לתפקיד היו"ר. נעניתי ברצון, זאת לאור חוויות מאד יפות ומרעננות אותן חויתי עם מאות מבוגרי המכללה בתקופה בה הובלתי את העמותה, מפגשים מעניינים עם בכירי המערכת הלאומית, נשיאים, ראשי ממשלה, שרי בטחון, רמטכ"לים, אלופים ועוד.

מדגיש, לא סורבתי כמעט לשום בקשה בפני אישיות כזו או אחרת, לבוא ולהיפגש עם החברים, לערוך סיורים מרתקים של מורשות קרב, לבקר בבסיסי צה"ל ועוד ועוד.

הצטערתי לשמוע שמספר חברי העמותה, אלו שמשתתפים ומשלמים דמי חבר, עומד היום על 64 בלבד. ככל הנראה, הקורונה והיכולת המוגבלת לקיים פעילויות תרמה לכך.

בפגישתי הראשונה עם הוועד המנהל, קבעתי שעם מספר חברים שכזה, לא נמשיך לקיים את העמותה.

כמו כן, קבעתי שהמטרה הראשונה הינה לחדש פעילות מעניינת ולהחזיר חברים רבים ככל שניתן, לשורותינו. אני מאמין ,שעמותת בוגרי מב"ל, הינה ארגון ראוי לאנשים הנפלאים שעברו את חווית המכללה לבטחון לאומי וחוו את שירות המדינה, כל אחד בתפקידו.

ב8 בנוב' 2021 ,נערוך ביקור מרתק בבסיס פלמחים של חה"א. יום בחסותו של מפקד חה"א ובליווי צמוד של תא"ל עמרי, מפקד הבסיס. נשמע על החידושים בתפיסת החייל ומימושם במבצע 'שומר החומות'. נפגוש את מפקד ההגנ"א ונשמע על החידושים ביכולות ההגנה האווירית, בדגש בפני טילים כאלו ואחרים.

ניפגש גם עם מפקד החייל, האלוף נורקין.

בינואר 2022, נקיים את האירוע השנתי של שנת 2021, אירוע שיעסוק באתגרי הביטחון הלאומי של ישראל. נזמין לאירוע את נשיא המדינה, ראש הממשלה, שר הבטחון, הרמטכ"ל ונוספים. נמקד את הדוברים לאתגרי הבטחון הלאומי הניצבים לפנינו. התוכנית בהכנה ונעדכן בהמשך.

ניפגשתי לאחרונה גם עם יו"ר ארגון נכי צה"ל, עו"ד עידן קלימן, אשר הוביל את המאבק המוצדק מאד למען טיפול ראוי בנכים. תוכנית 'נפש אחת' שאומצה ע"י מערכת הבטחון והממשלה, מבוססת על דו"ח קשה והמלצות שכתבתי לפני כשנה.

אני חושב שחברים בעמותה יוכלו לתרום רבות לנכים, שרבים מהם כמהים לשמוע אנשים מעניינים ולקשר עם חברים, דוגמת בוגרי מב"ל. אני מתכוון, יחד עם עידן, גונדר מיל. אייל גובר וחברי עמותה נוספים, לגבש תוכנית פעולה שתאפשר למי שירצה ויכול לתרום ולתת לאלו שנפגעו במעלה הדרך פיזית ו/או נפשית. זוהי משימה חשובה וראויה!!

אני מתכוון לקיים כשלושה-ארבעה אירועים מעניינים במהלך שנת עבודה, מבימות בוגרים - מפגשים עם אנשים מעניינים - דרך סיורים ואירוע מרכזי שנתי.

מקווה שנצליח לקיים את האירועים, לצד קשיים צפויים כאלו ואחרים.

אני קורא לכם חברים,להצטרף כחברים לעמותה (ראו קישורים למטה).

אני מתחייב יחד עם חברי הועד המנהל לעשות מאמץ ולהביא בפניכם אירועים מעניינים ונושאים ראויים לשיח ודיון, במרחב הביטחון הלאומי של ישראל.

 

בברכת שנה טובה לכם ולמשפחותיכם

בריאות לפני הכל

והצלחה לכולנו

אלוף במיל' איל בן ראובן, יו"ר העמותה

קישור להעברת דמי חבר

קישור להרשמה לאתר העמותה

 

 

 

הדפסשלח לחבר
לוח אירועים
רקפות
עבור לתוכן העמוד