כניסה לחברים רשומים

 

הנגיד בבימת הבוגרים: מאחלים הצלחה לאירופים ונערכים לכל מצב

בהרצאה המרכזית של בימת בוגרי מב"ל, שנערכה ערב ראש השנה תשע"ג, סקר הנגיד סטנלי פישר את תולדות השוק האירופי, ההקמה ההדרגתית של מוסדות האיחוד, המהלך השאפתני של איחוד המטבע, והתפתחות שלא נצפתה מראש ע"י כלכלנים, של ריבית אחידה אשר אינה מביאה לידי ביטוי את ההבדלים בחוזק היחסי של המשקים הלאומיים ובמידת השליטה בתקציב של המדינות השונות.

 

בעקבות המשבר הפיננסי האחרון החליטו כי הבנק האירופי המרכזי יסייע למדינות שבמשבר ובנוסף מנסים האירופים להקים 'אוצר' כלל אירופי ולהכניס פיקוח אחיד על כל מערכת הבנקאות. המשבר יצר מעין מאבק בין השווקים הפועלים כנגד מטבע האירו לבין הממשלות הרוצות להציל אותו. בדומה להתפרצותן של מלחמות - משבר אם יקרה עלול להתרחש באופן פתאומי ולקבל ממדים גדולים: גם משבר פיננסי בקנה מידה של משבר ליהמן ברדרס וגם כשלון סמלי של החלום לבנות אירופה חדשה, אירופה של שלום.

 

פישר הביע תקווה שהאירופים יצליחו להתמודד עם המשבר הפיננסי ולמנוע התפרקות גוש האירו. הנגיד ציין כי אנחנו עוקבים אחר ההתפתחויות, מצוידים למזלנו ברזרבות מט"ח גדולות ובמערכת בנקאות במצב טוב ונערכים לכל תרחיש.

 

בהמשך הכנס נערך דיון בהשתתפותם של פרופ' ירון זליכה ר' החוג לחשבונאות בקריה האקדמית אונו, מר יעקב פרי יו"ר בנק מזרחי טפחות ומר אלישע ינאי יו"ר איגוד תעשיות האלקטרוניקה והתוכנה. הינחה תא"ל מיל. מהרן פרוזנפר.

 

מאת אורן טוקטלי, עורך האתר.

הקודםהקודם
הגדלהגדל
הבאהבא
לוח אירועים
רקפות
עבור לתוכן העמוד