כניסה לחברים רשומים

 

כנסי העמותה וסיורים

    

אסיפה שנתית מאי 2023

אסיפה שנתית יוני 2021

כנס שנתי פברואר 2020 - מגמות ואתגרים בביטחון הלאומי בישראל 2020

כנס שנתי פברואר 2020 - מגמות ואתגרים בביטחון הלאומי בישראל 2020
ביום 5.2.2020 נערך במרכז למורשת המודיעין בגלילות הכנס השנתי ע"ש האלוף מאיר עמית בהשתתפותם של רא"ל (מיל.) גדי אייזנקוט שהירצה על אתגרי הבטחון הלאומי, פרופ' ארנון אפק, משנה למנהל מרכז רפואי שיבא תל השומר ומנכ"ל משרד הבריאות לשעבר שהירצה על הרפואה בישראל - הווה ועתיד, גב' מרים פרץ, כלת פרס ישראל ואימם של סגן אוריאל ורס"ן אלירז פרץ שנפלו בקרב,
ברכו מפקד המכללות אלוף איתי וירוב ויו"ר העמותה ד"ר תא"ל מיל. אפרים לפיד והינחתה בוגרת מב"ל בצ"מ הדס שפירא מדמוני
באירוע הוענקה תעודת הוקרה לאלוף מיל. אלעד פלד, מפקדה השני של מב"ל
והנעימה בזמרה להקת החמניות

בימת בוגרים אשדוד - הנמל והעיר ספטמבר 2019

בימת בוגרים אשדוד - הנמל והעיר ספטמבר 2019
ביום 5.9.2019 נערכה בימת בוגרי מב"ל שנושאה הפעם היה "אשדוד, נמל ועיר – היבטים כלכליים ובטחוניים".
בנמל אשדוד הציג בפנינו מנהל הנמל אל"מ מיל. ד"ר כוכבי אזרן את תפעול הנמל כיום במסגרת חברת נמל אשדוד ואת התחרות הצפויה לכשיושלם הנמל הפרטי ההולך וניבנה בצמוד לנמל הישן.
מפל"ג אג"מ בסיס אשדוד סא"ל רן, סקר בהמשך את הגזרה הימית תוך התמקדות בגזרת רצועת עזה, ולאחר מכן נערכו סיור רכוב בנמל וביקור במרכז המבקרים המרשים במקום.
קב"ט העיר אל"מ מיל. ד"ר אריה איטח הירצה על מעבר העיר משיגרה לחרום ותושבי העיר הזמרת יוליה והנגן רוני קינחו בהופעה מוסיקלית, עוד סיור מעניין ומוצלח של עמותת בוגרי מב"ל.

סיור בתחנת הכוח בחדרה ובכפר הילדים נהר הירדן, מרץ 2019

סיור בתחנת הכוח בחדרה ובכפר הילדים  נהר הירדן, מרץ 2019
ב 13 במרץ 2019 ערכנו סיור בחברת החשמל ובכפר הילדים 'נהר הירדן'.
יו"ר חברת החשמל, אלוף מיל. יפתח רון טל הירצה על התפתחות משק החשמל בישראל, ודן בסוגיות כלכליות וביטחוניות בתחום האנרגטי, ובהן המעבר לתצרוכת גז, ואי התלות בגורמי חוץ, ומנכ"ל חברת חשמל מר עופר הלוך סקר שינויים במבנה חברת החשמל , צמצום כוח אדם והתייעלות על פי חוק החשמל החדש.
במהלך הביקור כנערך סיור בתחנת הכוח "אורות רבין", שכלל ביקור בחדר הבקרה ונסיעה על המזח לפריקת פחם שאורכו 1.5 ק"מ לתוך הים, וביקור במרכז הסייבר בחפציבה המופקד על הגנה מפני מתקפת סייבר על תחנות הכוח .
חלקה השני של בימת הבוגרים הניידת נערך ב"כפר הירדן" אשר בגבעת אבני, המטפל בילדים המתמודדים עם מחלות כרוניות בסכנת חיים, באירוחם של תא"ל מיל. יובל חלמיש ויו"ר העמותה חיים טופול. ביקור זה חשף את בוגרי מב"ל לחוויה מרגשת של עשייה חברתית שעיקרה מבוסס על התנדבות ותרומות.

הכנס השנתי 70 לישראל - מבט צופה עתיד, דצמבר 2018

הכנס השנתי 70 לישראל - מבט צופה עתיד, דצמבר 2018
ביום 18.12.18 נערך הכנס השנתי ע"ש האלוף מאיר עמית ומפגש מחזורים בסימן 70 שנה למדינה – מבט צופה עתיד.
לאחר מפגש המחזורים התכנסו משתתפי הכנס להאזין לברכותיהם של נשיא המדינה ושל הרמטכ"ל רא"ל גדי אייזנקוט, ולאחר מכן להרצאותיהם של אלוף מיל. יעקב עמידרור חוקר במכון ירושלים למחקרים אסטרטגיים ולשעבר יר' המל"ל ומפקד המכללות , של ראשת האופוזיציה ח"כ ציפי לבני, ושל מר מולי אדן יו"ר הוועד המנהל אונ' חיפה וס/נשיא אינטל העולמית בעבר.
בתום ארוחת הערב נשא דברים רוה"מ ושר הביטחון מר בנימין נתניהו.
הינחה אל"מ מיל. אהוד גרוס.

ביקור בבסיס ח"א בנבטים ואסיפה שנתית יוני 2018

ביקור בבסיס ח"א בנבטים ואסיפה שנתית יוני 2018
הביקור בבסיס ח"א בנבטים בו היינו אורחיו של בוגר מב"ל מפקד הבסיס תא"ל אייל גרינבוים, נתן לנו הזדמנות לעמוד מקרוב על שילוב הכוח עם הרוח בצה"ל של 2018.
מצד אחד עוצמת כלי הטיס החדישים ביותר - האדיר - דור חמישי למטוסים, היודעים לעשות גם וגם, מיישמים טכנולוגיות מתקדמות, ופותחים אופקים חדשים בפני צה"ל תוך הענקת משמעות חדשה לביטוי 'השמיים הם הגבול"
ומצד שני, רוח האדם - בוגר מב"ל שבחר לציין בדבריו את הערך המוסף הייחודי שהעניקה לו שנת ההכשרה במב"ל, מספר על תהליך מושכל של בנייה הדרגתית של הכוח ובתוך כך מבטא מבט רחב, דאגה גם לעולם האזרחי סביבו, וביטוי לאחריותו של צה"ל לגלות איפוק וזהירות בשימוש בכוח הרב המופקד בידיו.
ביקור מאלף, ואכסניה מתאימה מאין כמוה לאסיפה השנתית של עמותת הבוגרים שערכנו שם, בין היתר לדיון על העמותה ועל תרומתה לחברה הישראלית כמו גם לדיון בשאלות הבטחון הלאומי.

בימת בוגרים "ישראל במרחב ובזמן", חנוכה, דצמבר 2017

בימת בוגרים "ישראל במרחב ובזמן", חנוכה, דצמבר 2017
בכנס שהתקיים במרכז למורשת המודיעין בגלילות, נערך דיון בהובלתו של יו"ר העמותה אפרים לפיד ובהשתתפותו של אפרים הלוי - ר' המוסד לשעבר, יורם כהן – ר' השב"כ לשעבר ועמוס גלעד – ר' האגיף המדיני – בטחוני במשרד הביטחון.
כמו כן שמענו הרצאה מרתקת מפיו של האלוף תמיר היימן, מפקד המכללות ור' אמ"ן הבא.
בנוסף ערכנו טקס הוקרה לפעילותו רבת השנים של פרופ' גבי בן דור, המרכז האקדמי של מב"ל מול אוניברסיטת חיפה.
הדלקנו נר שני של חנוכה בליווי רב צבאי והונעמנו עם הרכב מוסיקלי במספר שירים. חתמנו בארוחת ערב קלה.

סיור מעבר לקו הירוק - יוני 2017

סיור מעבר לקו הירוק - יוני 2017
בסיור מעבר לקו הירוק - המציאות והעתיד, השתתפו 165 חברי העמותה ובני/בנות זוג וביקרנו בארבעה אתרים:
א. בעיר הפלסטינית החדשנית רוואבי ליד ביר זית, שם שמענו את סקירתו הנלהבת של היזם בשאר אלמסרי
ב. בתצפית על שכם שיתף אותנו סמח"ט שומרון בתיאור המצב
ג. בהר גריזים סיפר הכהן השומרוני יפת בן אשר על העדה השומרונית הקטנה.
ד. ובאוניברסיטת אריאל סקר נשיא האוניברסיטה, פרופ' תא"ל יהודה דנון, את הישגיה של האוניברסיטה, וסא"ל מיל' אבי שלו תיאר את הפלסטינים ביו"ש.
לתמונות מהסיור הקישו על הכותרת

אסיפה שנתית ובימת בוגרים בנושא החקלאות, יוני 2016

אסיפה שנתית ובימת בוגרים בנושא החקלאות, יוני 2016
החקלאות בישראל עמדה במוקד בימת הבוגרים במכון וולקני ביוני 2016. נערך סיור בתערוכת פיתוח תוצרים וטכנולוגיות והוצגו סקירות מפי מנהל המכון פרופ' יורם קפולניק, ח"כ איתן ברושי, ראש הלובי החקלאי בכנסת, דובי אמיתי נשיא התאחדות האיכרים ואורי צוק-בר, סמנכ"ל לתכנון אסטרטגי במשרד החקלאות. בהמשך נערך ביקור ביקב ברקן. היה מעניין מאד ועצוב להיווכח איך המדינה לא מצליחה לשמר את ענף החקלאות, מפתח לביטחון תזונתי בכל מדינה, בעיקר בשל פער התיווך הענק בין החקלאי - היצרן והמשווקים המחזיקים את השוק. יוקר המים והתשומות האחרות מכבידים על ההתיישבות הכפרית בארץ.

בימת בוגרים בנתב"ג, פברואר 2016

בימת בוגרים בנתב"ג, פברואר 2016
בפברואר 2016 ערכנו בימת בוגרים בנתב"ג בו עסקנו בתעופה האזרחית כמרכיב בביטחון הלאומי - ההיבט הכלכלי-תיירותי , ההיבט הארגוני-הניהולי וההיבט הביטחוני. בפני כמאתיים בוגרי מב"ל ובני זוגם הירצו תא"ל מיל שמואל זכאי, מנכ"ל נמל התעופה בן גוריון, אל"מ מיל דוד מימון, מנכ"ל אל על, ותא"ל מיל. יואל פלדשו, מנהל רשות התעופה האזרחית

כנס-סיור לחיפה ולגליל המערבי דצמבר 2015

כנס-סיור לחיפה ולגליל המערבי דצמבר 2015
כמאתיים בוגרי מב״ל ובני זוגם ערכו כנס-סיור בצפון הארץ. בבסיס חיל הים בחיפה סקר מפקד הבסיס תא"ל דוד סלמה את הזירה הימית כיום ואתגריה להגנה על המים הכלכליים, למניעת טרור מן הים וכל זאת בצד נוכחות של כלי שיט רבים באגן הים התיכון השותפים ללחימה בסוריה. הבוגרים סיירו בכלי השיט המבצעיים - סטי"לים, צוללות, דבורים וצרעות.
בג'וליס נערך מפגש מעניין עם מנהיגי העדה הדרוזית, בביתו של המנהיג הרוחני שיח' מואפק טאריף, יחד עם ראשי רשויות דרוזיות, קצינים בכירים לשעבר בצה"ל ובמשטרה והשר לשעבר סלאח טאריף, אשר עמדו על ההישגים, הקשיים והאתגרים של העדה.
בהמשך הציג הסמפכ"ל ומפקד ממוז הצפון של המשטרה ניצב זוהר דביר את מורכבות אתגרי ביטחון הפנים במרחב הצפוני,
הכנס הסתיים בעכו במפגש מרתק עם בוגר מב"ל, תא"ל מיל' עיבל גלעדי, יו"ר המכללה האקדמית הגליל המערבי, בו שיתף את החברים בפעולות שהוא עומד בראשן לקידום תושבי הגליל. ראש העיר עכו, שמעון לנקרי, סקר את הישגי העיר כמובילה שינוי באזור, ובעיקר בחיים המשותפים בין יהודים וערבים.
לתמונות מהסיור הקישו על הכותרת

אסיפה שנתית ובימת בוגרים יוני 2015

אסיפה שנתית ובימת בוגרים יוני 2015
באסיפה זו נערכו בחירות לממלאי התפקידים בעמותה ובראשם נבחר כיו"ר החדש של העמותה תא"ל אפרים לפיד, דובר צה"ל בעבר ובוגר מחזור ' של מב"ל. אפרים מחליף את אלוף מיל. איל בן ראובן אשר נבחר לכנסת. הפורום ומפקד מב"ל אלוף יוסי ביידץ נפרדו בתודה ובאיחולי הצלחה מאיל אשר הוביל את חידוש פעילותה של העמותה. לאחר הבחירות נערכה בימת בוגרים שבמרכזה עמדה היערכות הממשלה לטיפול בנושאי האיום האסטרטגי והמודיעיני. השתתפו השר ישראל כץ, השר לענייני מודיעין ושר התחבורה, אלוף מיל. עוזי דיין, לשעבר ראש המועצה לביטחון לאומי, וח"כ עופר שלח, חבר ועדת חוץ ובטחון ויו"ר שלה בעבר. (לפירוט ולתמונות הקישו על הכותרת). צלמים: יוסי מורגנשטרן וגדעון מור.

סיור לעוטף עזה ולבאר שבע, פברואר 2015

סיור לעוטף עזה ולבאר שבע, פברואר 2015
בפברואר 2015 ערכנו כנס משולב בסיור בגזרת עוטף עזה ובבאר שבע. באתר חץ שחור הסמוך לרצועה שמענו את מפקד הפיקוד אלוף סמי תורג'מן (בתמונה) ואת מפקד העוצבה תא"ל איתי וירוב, סיירנו באתר בארות יצחק, בנחל עוז שמענו תושבים מהנגב המערבי, ובאוניברסיטת ב"ג את נשיאת האוניברסיטה פרופ' רבקה כרמי, את ראש העירייה רוביק דנילוביץ' ואחרים וכן ביקרנו בפארק קרסו למדע. לתמונות מהסיור הקישו על הכותרת. צלמים: שרית מור, יעקב בירן (ביקו), אורן טוקטלי

אסיפה שנתית ובימת בוגרים יוני 2014

אסיפה שנתית ובימת בוגרים יוני 2014
במרכזה של בימת הבוגרים שנערכה בתחילת חודש יוני, נשא סגן הרמטכ"ל הרצאה מרתקת על השינויים במרחב ובישראל והשלכותיהם על בניין הכוח בצה"ל. לאחר ההרצאה נערך דיון ער עם חברי העמותה, בתחילת הכנס נערכה האסיפה השנתית של העמותה. לתמונות מהכנס ולמסמכי האסיפה, הקישו על הכותרת.

כנס היובל למב"ל, ירושלים ינואר 2014

כנס היובל למב"ל, ירושלים ינואר 2014
"באירוע לציון יובל למכללה לביטחון לאומי אמר ראש הממשלה: אנחנו לא רוצים מדינה דו-לאומית, אלא שלום יציב עם שכנינו". פרס: "צריכים להיות אסירי תודה על הקשר עם ארה"ב" - אתר וואלה 15.1.14

בוגרי מב"ל עולים לרמת הגולן במלאת 40 שנה למלחמת יום הכיפורים (בימת בוגרים מורחבת)

בוגרי מב"ל עולים לרמת הגולן במלאת 40 שנה למלחמת יום הכיפורים (בימת בוגרים מורחבת)
במלאת 40 שנה למלחמת יום הכיפורים, יצאו בוגרי מב"ל ביום 3.10.13 לסיור ברמת הגולן בהדרכתו של אבירם ברקאי, בעקבות סיפורה של חטיבת 188 בימים הראשונים של המלחמה, המסופר בספרו 'על בלימה'. הסיור המרשים והמאורגן למופת הסתיים במפגש עם מפקד פיקוד צפון האלוף יאיר גולן אשר סקר את ההתמודדות הנוכחית והעתידית בגבולה הצפוני של ישראל.

אסיפה שנתית ובימת בוגרים מאי 2013

אסיפה שנתית ובימת בוגרים מאי 2013
הכנס שערכה העמותה במאי 2013 ואשר כלל אסיפה כללית שנתית יחד עם בימת בוגרים זכה להצלחה רבה.
באסיפה נשמעו ואושרו דיווחים וסקירות על פעולות ותוכניות העמותה ובמרכזה של בימת הבוגרים עמדה הרצאה מרתקת של ראש אמ"ן אלוף אביב כוכבי על התהפוכות בעולם הערבי והשפעתן על ישראל בטווח הקרוב והרחוק. לתמונות מהכנס ולפרוטוקול האסיפה הקישו על הכותרת

כנס דצמבר 2012 מכון וייצמן, רחובות

כנס דצמבר 2012 מכון וייצמן, רחובות

בימת בוגרים ספטמבר 2012

בימת בוגרים ספטמבר 2012
בהרצאה המרכזית של בימת בוגרי מב"ל, שנערכה ערב ראש השנה תשע"ג, סקר הנגיד סטנלי פישר את תולדות השוק האירופי, ההקמה ההדרגתית של מוסדות האיחוד, המהלך השאפתני של איחוד המטבע, והתפתחות שלא נצפתה מראש ע"י כלכלנים, של ריבית אחידה אשר אינה מביאה לידי ביטוי את ההבדלים בחוזק היחסי של המשקים הלאומיים ובמידת השליטה בתקציב של המדינות השונות.

  1. לעמוד הבא
לוח אירועים
רקפות
עבור לתוכן העמוד