כניסה לחברים רשומים

 

מב"ל נפרדה ממפקדה

מב"ל נפרדה ממפקדה

המכללה לבטחון לאומי, ערכה ב 7 בדצמבר 2011 יום עיון בנושא "חלוציות לפני המחנה - חזון, מציאות ומאבק", במעמד הרמטכ"ל ובהשתתפות בוגרי מב"ל, סגל מב"ל והמכללות, מפקדי המכללות לשעבר, אורחי מב"ל ומשפחת גרשון הכהן.

יום העיון בבחינת "הִתְהַלֵּךְ לְפָנַי וֶהְיֵה תָמִים" בראשית י"ז 1-2, כוון גם לדמותו של מפקד המכללות, אלוף גרשון הכהן, אשר מסיים תפקידו לאחר חמש שנות פיקוד, הובלה, לימוד והולכה של מחזורים ל"ג ועד מחזור ל"ט - תלמידים רבים.

 

הרצו חמישה דוברים, שילוב של אנשי מעשה אנשי אקדמיה. שעשו מאבק, הגשימו חזון והפכו למציאות המשפיעה על הבטחון הלאומי ועל חיי החברה בישראל.

ד"ר יאיר הירשפלד, מוביל מרכזי בתהליך אוסלו, עו"ד רון רוגין מוביל מאבק במפעל המצפים בגליל, מר זאב הכהן (אחיו של גרשון הכהן) מתכנן מרחב ירושלים והרי יהודה ברשות הטבע והגנים, מוביל מאבק לשמירת הסביבה, פרופ' מנואל טרכטנברג יו"ר הוועדה לשינוי כלכלי-חברתי, הציג את עיקרי העבודה על המחאה לצדק חברתי, ופרופ' סוזי נבות ( פרופסור ויקירת הבית של המכללה לבטחון לאומי) הציגה בתיאור מבריק את המהפכה החוקתית בישראל, וסיימה בברכת הצלחה במעלה הדרך את התלמיד והגנרל אלוף גרשון הכהן.

 

מפקד המכללות אלוף גרשון הכהן, הציג משנה סדורה על "חזון ומהפכה - מתחת לראדר". משנה המסכמת סדרת הרצאות על חלוציות וחזון, על מנהיגות ומצביאות לבכירים במב"ל. משנה המתארת את המתח הקבוע בין החזון והמציאות - מעל ומתחת לראדר.

 

תא"ל עדן אטיאס נציג הבוגרים בירך את אלוף גרשון הכהן, וציטט מתוך ראיון עם ארי שביט מעיתון הארץ, "הוא אדם מרתק, מצטט ללא הרף את הרמב"ם, עמיחי ופוקו, מתייחס ללא הרף לפאטון, לרומל וליהודה הלוי. מצרף מקורות יהודיים לניתוחים נאו מרקסיסטיים, שוזר ארכיטקטורה לקולנוע והיסטוריה צבאית. מתקשר באישון לילה כדי להביא תימוכין מדליה רביקוביץ', מא"ד גורדון או מיעקב חזן. חי את הדרמה הישראלית באינטנסיביות של משורר ולוחם. הוגה ומצביא, בנאי ועובד אדמה.

בשם סגל מדריכי המכללה לבטחון לאומי, בירכה גב' ליאורה הרצל : "המשיחיות, החזון, הראיה הבונה את העם בארצו, כולם הינם מושגים מבית מדרשו, כולם נטועים עמוק בראייתו את שיבת ציון המתחדשת, והוא מנסה בלהט הזה להדביק את כל שומעיו, פיקודיו, הסגל שפועל לצידו וכמובן את תלמידיו. הוויכוח הוא דרכו, באמצעותו הוא מלבן לעצמו ולשומעיו את תפיסותיו. הרעיון הוא אבן יסוד בדרך להגשמה".

אלוף במיל' אייל בן ראובן בירך את גרשון הכהן על פועלו למען המכללה והתלמידים, והוסיף ברכת הצלחה לתא"ל יוסי ביידץ אשר ימונה ב- 18 בדצמבר 2011, למפקד המכללות החדש.

בירכו עוד בנו יותם הכהן ורעייתו גב' יעל.

בסיום נצ"מ גדעון מור בשם סגל המדריכים, העניק לאלוף גרשון הכהן ציור של ירושלים משנת 1860 - ירושלים של בין החומות, ירושלים טבורו של עם ועולם. משנת הולדתו של הרצל, איש שחזונו התממש בהקמת המדינה.

  תכנית יום העיון לכבוד האלוף גרשון הכהן
הדפסשלח לחבר
לוח אירועים

חדש בעמותה

עצור
החל סבב 3 של הרצאות חברי העמותה בבתי הלוחם
בעקבות הצלחתו של המיזם המשותף עם ארגון נכי צה"ל, נמשכות הרצאות בוגרי מב"ל בבתי הלוחם. ראו פירוט בהקשה על הכותרת
העמותה קיבלה אישור ניהול תקין 2016
רשם העמותות אישר מתן אישור ניהול תקין. תודות לצוות המשפטי אריה רוטר ויוסי כץ על פעולתם המסורה. הראו האישור בקישור.
יש גם פייסבוק
לענבל - קבוצת הפייסבוק של בוגרי העמותה הצטרפו עד כה 150 חברים. להצטרפות הקישו על הכותרת
דיון לכבוד ספרו של דר' תא"ל אפרים לפיד "לוחמי הסתר - המודיעין הישראלי - מבט מבפנים"
בדיון השתתפו השופט בדימ. אליקים רובינשטיין, ר' המוסד בעבר אפרים הלוי, תא"ל מיל. דר' אפרים לפיד, בכיר לשעבר באמ"ן ויו"ר העמותה, ויגאל כרמון, ר' מכון ממרי לצפייה בהקלטת ערב העיון הקישו על הכותרת
סקירת הספר מדינה בודדה
תא"ל מיל. אפרים לפיד, יו"ר העמותה, סוקר את ספרו של יוסי אלפר, על אחת מתפיסות הביטחון המרכזיות של ישראל בעבר – תפיסת הפריפריה.
נבחרו יו"ר העמותה ומוסדותיה
אלוף מיל. איל בן-ראובן נבחר כיו"ר העמותה וכן נבחרו יתר מוסדות העמותה , באסיפה כללית שנערכה ביוני 2021.
דבר יו"ר העמותה אלוף מיל. איל בן ראובן, ערב ראש השנה תשפ"ב
בהקשה על הכותרת תועברו לדברי יו"ר העמותה
ספר חדש מאת בוגר מב"ל
דרוזים מעשה מרכבה, ספרו של שמעון אביבי, בוגר מחזור י"ז - ברכות!
מילון למונחי בטחון לאומי
עלה לאתרנו קישור למילון מקוון למונחי בטחון לאומי בעריכת ראובן בן-שלום
סקירת ספרו החדש של יהושפט הרכבי המודיעין כמוסד ממלכתי
אלוף פרופ' יהושפט הרכבי היה שנים ממורי מב"ל, הסמכות המובהקת להוראת אסטרטגיה בצבא ובאקדמיה. את ספרו הגנוז שיזם והביא לדפוס דודי סימן טוב, סוקר אפרים לפיד (התפרסם ב Israel Defense)
אתר חדשות מ 70 מדינות
למדור הבטחון הלאומי > קישורים למקורות מידע > עתונות ותקשורת, נוסף קישור למיזם תקשורת ישראלי מעניין newsbcc.com המרכז חדשות מ 70 מדינות (כולל ישראל). הקישו על הכותרת
עבור לתוכן העמוד